• Start
  • Branże
  • Górnicza

Górnicza


Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Górnictwa Surowców Chemicznych "CHEMKOP" Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce ośrodkiem specjalizującym się w pracach badawczych, projektowych i wdrożeniowych dla górnictwa solnego i budowy podziemnych magazynów substancji w złożach soli kamiennej. Wykonujemy prace poczynając od prac studialnych (Studium Wykonalności), Koncepcyjnych (Koncepcji Programowo-Przestrzennych), opracowaniem dokumentów dla celów koncesyjnych ( na poszukiwanie , rozpoznawanie , wydobywanie kopaliny a także magazynowania substancji w górotworze) , przez opracowanie projektów części podziemnej w tym projektów wiercenia i konstrukcji i wyposażenia otworów rozpoznawczych, eksploatacyjnych i magazynowych, projektów ługowania kawern, po wykonywanie nadzorów i dozorów nad realizacją inwestycji dla otworowych kopalni soli oraz kawernowych podziemnych magazynów substancji w złożach soli a także nadzorów autorskich nad wykonaniem i realizacją projektów.

Wykonujemy badania laboratoryjne: geomechaniczne, reologiczne, ługownicze , symulacje ługowania komór z zastosowaniem programu WinUbro. Przeprowadzamy optymalizacje operacji magazynowych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania do modelowania procesu eksploatacji kawerny magazynowej (WinKaga).

Wykonujemy pomiary deformacji poeksploatacyjnych wnętrza górotworu tj. zaciskania wyrobisk, niszczenia calizn nośnych (filarów i półek), konwergencji wgłębnej wokół konturu wyrobiska, przemieszczeń pionowych i poziomych w podziemnych zakładach górniczych, analizy wpływu eksploatacji na górotwór i powierzchnię terenu dla kopalń podziemnych i otworowych. Sporządzamy prognozy oddziaływania eksploatacji górniczej na górotwór i powierzchnię terenu dla kopalń podziemnych i otworowych. Opracowujemy numeryczne mapy górnicze i załączniki graficznne dla potrzeb dokumentacji mierniczo-geologicznej i opracowań tematycznych.

W celu zapoznania się z pełna ofertą naszej firmy zachęcamy do przejścia do zakładki „Oferta”

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Górnictwa Surowców Chemicznych
"CHEMKOP" sp. z o.o.
ul. J. Wybickiego 7, 31-261 Kraków

REGON:120904600   NIP:6750001780   KRS:0000327569

  • tel. +48 12 633 60 75
  • fax +48 12 634 58 28
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright 2012-2020 © Chemkop sp.z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.