• Start
  • O nas
  • Kim jesteśmy

Kim jesteśmy


Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Górnictwa Surowców Chemicznych CHEMKOP jest jedynym w Polsce ośrodkiem specjalizującym się w pracach badawczych, projektowych i wdrożeniowych dla górnictwa solnego i podziemnych kawernowych magazynów w złożach solnych.

Zajmujemy się kompleksowym wykonaniem prac związanych z poszukiwaniem, rozpoznawaniem i dokumentowaniem złóż kopalin dla celów eksploatacji oraz podziemnego bezzbiornikowego magazynowania substancji. Świadczymy profesjonalne przygotowanie i realizacje inwestycji w zakresie Studium Wykonalności, Koncepcji Programowo-Przestrzennych oraz formalności koncesyjnych i prawnych wraz z kompleksowymi projektami technicznymi otworów, kawern, jak i całych podziemnych kawernowych magazynów i kopalni.

Posiadamy dwa laboratoria: chemiczne i geomechaniczne, w których jesteśmy w stanie wykonać pełen zakres badań niezbędnych do rozpoznania, zaprojektowania, ługowania oraz określenia optymalnego kształtu kawern eksploatacyjnych i magazynowych.

Prowadzimy obsługę zakładów górniczych w zakresie nadzorów nad budową i eksploatacją, aktualizacji dokumentacji, pracami geologicznymi, hydrogeologicznymi i geologiczno-mierniczymi.

Wykonujemy badania oddziaływania eksploatacji górniczej na środowisko, w tym na górotwór, jak i powierzchnię terenu.

CHEMKOP jako jedyny w Polsce świadczy usługi pomiarów geofizycznych kawern solnych - wyrobisk górniczych wykonanych przez otwory wiertnicze.

Dostarczamy innowacyjne rozwiązania w obszarze podziemnego magazynowania w kawernach solnych oraz otworowej eksploatacji złóż soli. Bierzemy udział w rozwoju nowych technologii w obszarze energetyki niskoemisyjnej oraz bezemisyjnej, w szczególności w zakresie magazynowania wodoru w kawernach solnych.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Górnictwa Surowców Chemicznych
"CHEMKOP" sp. z o.o.
ul. J. Wybickiego 7, 31-261 Kraków

REGON:120904600   NIP:6750001780   KRS:0000327569

  • tel. +48 12 633 60 75
  • fax +48 12 634 58 28
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright 2012-2020 © Chemkop sp.z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.